DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Sanja Jurić, 25. 2. 2021.

Običaj obilježavanja Dana ružičastih majica nastao je nakon što je 2007. godine u Kanadi jedan dječak u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke došao u školu obučen u ružičastu majicu zbog čega je doživio izrugivanje I verbalno nasilje. Kolege iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana dolaziti u školu identično obučeni kako bi mu iskazali  potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u školama.
Posljednje srijede u veljači obilježavamo  Dan ružičastih majica kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama.

Učenici 1.a, 3.a i 3.b ove godine sudjelovali su u obilježavanju toga dana.

Utoliko želite saznati više o toj temi pogledati link.

FOTOGRAFIJE pogledajte u našoj Foto-galeriji.