Škola u prirodi – Dom Crvenog križa na Sljemenu

Autor: Sanja Jurić, 24. 5. 2022.

Učenici 3. razreda boravili su u tjednu od 16.5. do 20.5. u Školi u prirodi, na Sljemenu.

Svakodnevno su ujutro, nakon jutarnje tjelovježbe, pratili klimatske promjene na Medvednici. Uz terensku nastavu, imali su i redovnu nastavu u učionici gdje su marljivo odrađivali sve svoje zadatke. Održana su predavanja i radionice o biljnom i životinjskom svijetu Medvednice, o Gorskoj službi spašavanja, o potresima, požaru, poplavama, prometu, zdravlju te su nakon svega odradili završni kviz u kojem su svi učenici pokazali zavidno znanje.

Svaki dan odlazili su na izlete u šumu te posjetili Tomislavov dom, Rudnik Zrinski, kapelicu Majke Božje Sljemenske i RTV toranj Sljeme. Kroz šetnje i izlete su upoznali floru i faunu Parka prirode Medvednice, učili o zaštićenim vrstama i poticali razvijanje ekološke svijesti učenika.

Učenici 3.a i 3.b razreda su se izvrsno povezali te se međusobno uvažavali u zajedničkom boravku i druženju.