Vijest

Autor: Biljana Fluka, 28. 2. 2018.

Prošle je godine Hrvatski sabor izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica nacionalni je program prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Mnogi učenici i učitelji naše škole pridružili su se obilježavanju ovog dana.