Misijski dan

Autor: Biljana Fluka, 23. 5. 2018.

MISIJSKI DAN

U petak 11. svibnja 2018. učenici naše škole sudjelovali su u misijskim radionicama.  Nakon što su upoznali svećenika Tonija koji je učenicima održao kraće predavanje o svom misijskom djelovanju u Africi, slijedio je odlazak u učionice u kojima su održane radionice pod vodstvom misionara. Prvi i drugi razredi crtali su afričke narodne nošnje. Učenici trećeg razreda izrađivali su origami od raznobojnih papira. Učenici četvrtog i šestog razreda izrađivali su perlice od papira i napravili narukvice kakve rade djeca i roditelji u Africi. Učenici petog razreda imali su zadatak uvježbati koreografiju koju izvode djeca u Africi. Nakon zanimljivih radionica okupili su se u šatoru pred školom te pokazali jedni drugima svoje radove. Misionari su im pripremili iznenađenje. U rupičastu zdjelu misionari su ulijevali vodu, a učenici su pazili da se voda ne prolije te su time pokazali svoje zajedništvo.

Angelina Hukman, Petra Marković, Nika Pintur, Lorena Fabijanić, 6.a