> EKO škola
EKO sadržaji

Eko jesen

Autor: Sanja Jurić, 6. 12. 2023. 10:28

Stigla je jesen, a s njom i razne aktivnosti. Tako su učenici iz skupine produženog boravka sudjelovali u izradi Ježeva (papir i vuna), crtali su i slikali jesensko stablo koristeći flomastere i novine te su tijekom boravka na školskom igralištu prikupili prirodne materijale i od njih načinili stablo.

Eko proljeće

Autor: Sanja Jurić, 10. 5. 2023. 18:40

Dan planeta Zemlje

Autor: Vesna Orešković, 28. 4. 2023. 10:46

Svake godine 22. travnja posvećujemo Zemlji. Ove smo godine Dan našega planeta obilježili brojnim tematskih aktivnosti u školi i izvan nje. Od vanjskih aktivnosti izdvajamo sadnju mladih stabala uz atletsku stazu.  Posađene sadnice donacija su Hrvatskih šuma, a akciju sadnje stabala uz tri osnovne škole Dubrave inicirala su VGČ Gornja i Donja Dubrava te Udruga Zelena i plava Dubrava.

Učenici produženog boravka 1. i 2. razreda povodom Dana planeta Zemlje napravili su sljedeće likovne radove:

EKO ŠKOLA

Naša škola je i službeno postala

međunarodna Ekoškola.

Na svečanosti koja je održana 12. svibnja 2017. u Gastro Globusu na Zagrebačkom velesajmu, promovirana je 17. generacija međunarodnih Ekoškola iz Republike Hrvatske. Tom prigodom predstavnici naše škole dobili su povelju (certifikat) i prestižnu zelenu zastavu.