Upis u 1. razred

Autor: Biljana Fluka, 10. 3. 2020.

O  B  A  V  I  J  E  S  T

o upisu djece u I. razred osnovne škole

za školsku godinu 2020./2021. na području Grada Zagreba

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. obavljat će se

4., 5. i 6. lipnja 2020.

4. lipnja 2020. godine  od 15,00 do 18,00

5. lipnja 2020. godine od  11,00 do 13,00

6. lipnja 2020. godine od 10,00 do 10,30

Prije upisa u I. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termine pregleda u ambulanti nadležnog školskog liječnika radi utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta kao i u osnovnoj školi koju će ono pohađati prema upisnom području.

Za dijete koje nije školski obveznik, a koje će tijekom 2020. godine navršiti šest godina života, roditelj/ skrbnik može u područnom uredu gradske uprave, sukladno djetetovoj prijavi prebivališta/boravišta, podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u I. razred najkasnije do 31. ožujka 2020. godine. Za dijete koje je pohađalo predškolsku ustanovu roditelj/skrbnik dužan je, uz zahtjev za prijevremeni upis djeteta, priložiti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

U slučaju da dijete iz opravdanih razloga ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja do 6. lipnja 2020. godine, roditelj/skrbnik dužan je najkasnije do 30. svibnja 2020. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području te s njim dogovoriti drugo vrijeme pregleda.

Pri upisu u I. razred osnovne škole roditelj/skrbnik djeteta dužan je predočiti školi:

1. mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta za upis u I. razred i

2. ukoliko je riječ o prijevremenom upisu u I. razred, Rješenje kojim se to odobrava.

Čučerje

(PRO Dankovec)

Čučerska cesta 382,

tel. 2986-487

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Dubrava -Aleja lipa 1H

tel. 2917-710

Ivana Aušperger Majcen, dr. med.

parni             12,30-13,30

neparni          18,00-19,00

Upisno područje OŠ Čučerje čine ulice:

Baboščica, Bokanjščica, Božeki, Buhini, Cekovići, Čakanovec, Čopci, Čučerska cesta od broja 19 do kraja i od broja 28 do kraja, Čučerska cesta ogranak, Ćuki, Drenje, Dudaki, Goliš, Gornja Bokanjščica, Gradina, Hađuri, Hukmani, Ištvanići, Ivanovićev odvojak, Ivanovićeva ul., Jakopovići, Jalševečka cesta, Jezerčica, Kameščica, Keleminci, Kuntićev odvojak, Kuntićeve stube, Kuntići, Lazina od broja 1 do 241 i broj 256, Lepušići, Lipovec, Majpruzi, Malčići, Mali sruki, Ul. Marije Sniježne, Medvedski breg, Micudaji, Mihovci, Mihovci odvojak, Orešići, Pavlinščak, Pirinova ul., Plazišče, Prešci, Pričevlje, Prigorska ul., Pršaki, Pukleki, Selščak, Slanovečka cesta, Slanovečki odvojak, Ul. Sloge, Sruki, Srukov breg, Strancarići, Surepci I., Surepci II., Ul. sv. Barbare, Svetobarbarski odvojak, Šafrani, Šiprunec, Šuškovićev odvojak, Šuškovići, Talani Čučerski, Trstenik, Vinišče, Vrbina, Žuglići.