Obavijest o početku nastave

Autor: Sanja Jurić, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

ponedjeljak 7. rujna 2020. godine počinje nova nastavna godina.

Nastava će se odvijati u školi po posebnoj organizaciji sukladno Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i propisanim epidemiološkim mjerama. Cilj epidemioloških mjera i posebne organizacije nastave je zaštita svih sudionika odgojno-obrazovnog procesa od širenja virusa Covid-19.

S detaljnim uputama roditelje ćemo upoznati na roditeljskim sastancima, a učenike prvi nastavni dan, no prije početka nastave izdvajamo neka bitna pravila ponašanja koja možete naći ispod opširnije.

Raspored za prvi nastavni dan bit će objavljen u četvrtak, 03. rujna.

PRAVILA PONAŠANJA SUKLADNA UPUTAMA HRVATSKOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO I PROPISANIM EPIDEMIOLOŠKIM MJERAMA

• Učenici u školu  ne ulaze sami već ih u školsku zgradu uvode učitelji.
  • Kako bi osigurali fizičku distancu, učenici će u školu dolaziti prema posebnom rasporedu koji će dobiti od svojih razrednika. Od iznimne je važnosti da učenici dođu u točno vrijeme koje je predviđeno za dolazak njihova razreda  te na određeni ulaz ( glavni ulaz ili ulaz s igrališta).
  • Prvi nastavni dan, ponedjeljak 7.IX.2020., razrednici će u predviđeno vrijeme i na predviđenom ulazu  dočekati učenike i odvesti ih u učionicu. Učenici će prvi nastavni dan provesti sa svojim razrednicima koji će ih detaljno upoznati sa svim mjerama zaštite koje će se provoditi u školi te rasporedom za naredne dane.
  • Prvi dan učenici dobivaju besplatne udžbenike pa trebaju ponijeti školske torbe.
  • Učenici od 5. do 8. razreda OBAVEZNO NOSE maske!
  • Pri ulasku u školu učenici dezinficiraju potplate obuće.
  • Pri ulasku u učionicu učenici OBAVEZNO peru ili dezinficiraju ruke.
  • Učenici borave u učionici i tijekom odmora - ne izlaze na hodnik.
  • Mliječni obrok dostavlja se u učionicu.
  • Odlazak u toaletne prostore odvija se uz odobrenje učitelja
  • U ponedjeljak, 07. IX. 2020., neće bit organiziran produženi boravaka, a program boravka i prehrana učenika počinju  od utorka 8. rujna.
  • Roditeljima ulazak u školu nije dozvoljen (samo u iznimnim situacijama koje su unaprijed dogovorene) te vas molimo da nam se u slučaju potrebe obratite putem telefona ili elektroničke pošte.

Iznimno je dozvoljen ulazak roditeljima učenika 1. razreda prvog dana nastave uz poštivanje sljedećih mjera:

- u pratnji djeteta dolazi jedan roditelj koji nema simptome zarazne                        bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) i kojemu nije izrečena mjera samoizolacije

- osim držanja fizičkog razmaka u odnosu na druge osobe, roditelji su dužni prilikom boravka u školi imati masku

- pri ulasku u školu nužno je dezinficirati ruke i potplate obuće

Posebno molimo roditelje da svojoj djeci objasne važnost odgovornog ponašanja i pridržavanja mjera u školi, ali i izvan škole.