Humanitarna akcija "Samo se srcem dobro vidi"

Autor: Sanja Jurić, 5. 12. 2021.

U vrijeme adventa razredni odjeli OŠ Čučerje uključili su se u humanitarnu akciju „Samo se srcem dobro vidi“ kroz koju su učenici i roditelji prikupljali pomoć za potrebite u užoj ili široj zajednici.

Akcija je provedena u suradnji s Vijećem roditelja.

Učenici 4.a razreda odlučili su se za akciju prikupljanja igračaka, knjiga i društvenih igara za pedijatrijski odjel bolnice Rebro. U školi su učenici izradili božićne čestitke i napisali poruke djeci koja se liječe u bolnici.

Učenici 3.a razreda su male pacijente odlučili razveseliti onime što djeca jako vole, a to su slatkiši. Uz slatke darove, napisali su im i slatke poruke.

1.d je odlučio pomoći i razveseliti jednu obitelj iz Čučerja koja je u potrebi. Obitelj ima četvero djece različitog uzrasta i za njih su prikupili igračke, knjige, društvene igre, slatkiše i novčani prilog. Od crteža koje su nacrtali, napravili su božićnu slikovnicu.

Učenici 7.a razreda darovali su djecu iz Doma u Nazorovoj ulici slatkišima, igračkama i odjećom te im tako zasigurno malo uljepšali nadolazeće blagdane.

Učenici 7.b razreda sudjelovali su u akciji „Samo se srcem dobro vidi”. Odlučili smo se na suradnju sa Centrom za edukaciju i savjetovanje Sunce koje već nekoliko godina pruža podršku udomiteljskim obiteljima. Svako dijete koje je smješteno u udomiteljsku obitelj sa sobom nosi različite životne traume. Kako bi im uljepšali Božićne blagdane  potrudili smo se da dobiju lijepi poklon ispod bora.

Učenici 2.b razreda u akciji su sudjelovani novčanom donacijom te na taj način pomogli jednoj obitelji u potrebi.

Učenici 5.b svojim su darovima uljepšali Božić  članovima dviju obitelji iz svoga okruženja.

Učenici 4.b razreda odlučili su svoju donaciju podariti župnom Caritasu.

U akciji SAMO SE SRCEM DOBRO VIDI 3.b je odlučio razveseliti jednu veliku obitelj iz Dankovca.

Kuća im je jako stradala u potresu, a ovo je bila prilika da im uljepšaju blagdane. Za djecu su pripremili vesele poklone i slatkiše, a odraslim članovima su uručili financijsku pomoć. Učenici su izradila i ukrase za bor - anđele koji nose ljubav i sreću.

Osim što se samo srcem dobro vidi, sreća je veća kad se s drugima dijeli!

VIŠE SLIKA POGLEDAJTE ISPOD OPŠIRNIJE.