SECRET ZAGREB TOUR

Autor: Vesna Orešković, 3. 11. 2022.

Učenici dodatne nastave Engleskog jezika sudjelovali su u obilasku „tajnog“ dijela Zagreba pod imenom „The Ghosts and Dragons Tour“, što je dio projekta kazivačice Ive Sille.

Obilazak je krenuo u predvečerje s Jezuitskog trga gdje nas je dočekala „vještica“ Iva. Uz prigušeno svjetlo lampiona i brojne legende ulazili smo i izlazili iz mračnih dvorišta, obilazili zabačena mjesta za koja nismo ni znali da postoje, čuli priču o zmaju ispod grada kojit, kad se probudi, izaziva potrese i još puno toga.

Obilazak smo priveli kraju na starom Jurjevskom groblju koje smo istražili uz svjetlost svijeća pokušavajući zapamtiti da se ne osvrćemo u slučaju da nas Crna Kraljica uhvati.

Svi smo se složili da je to bio obilazak za pamćenje.

Nakon obilaska neki učenici su podijelili svoja iskustva i zapažanja:

/upload/os-cucerje-zg/images/newsimg/2131/File/SECRET%20ZAGREB%20TOUR.pdf