Dan i Noć na PMF-u

Autor: Jelena Bekavac Krčadinac, 5. 5. 2023.

U petak 5. svibnja 2023. osam učenika sedmih i osmih razreda posjetilo je s profesoricom iz biologije i s profesoricom iz matematike Prirodoslovno-matematički fakultet povodom održavanja manifestacije „Dan i noć PMF-a“.

Glavni cilj manifestacije Dan i noć na PMF-u je promicanje prirodoslovlja, matematike i računarstva (tzv. STEM područja) najširoj javnosti, posebice djeci predškolskog uzrasta te učenicima osnovnih i srednjih škola.

Temeljna ideja ove manifestacije je predstaviti znanost na drukčiji, pristupačniji i zanimljiviji način. Predavanja uz pokuse, brojne radionice namijenjene učenicima, posjeti laboratorijima, samo su dio aktivnosti kojima se želi potaknuti zanimanje za prirodne znanosti. Također, posjetitelji mogu pronaći i brojne informacije, zaigrati poneku igricu i jednostavno uživati u čarima znanosti.

Izvor: https://www.daninoc.pmf.unizg.hr/o-nama

Priloženi dokumenti: