Sjećanje

Autor: Biljana Fluka, 22. 11. 2010.

I ove smo godine mnogim aktivnostima obilježili Dan sjećanja na Vukovar

KOLONA SJEĆANJA 2010.
U organizaciji Udruge zagrebačkih branitelja grada Vukovara 18. studenog 28 učenika 7. a i b razreda, zajedno sa tristotinjak učenika osnovnih i srednjih škole iz našeg grada, sudjelovali su u koloni sjećanja u Vukovaru. U dostojanstvenom mimohodu od bolnice do memorijalnog groblja dugom oko 6 km učenici su u pratnji profesorica A. Pšeničnik i D. Singer odali počast protjeranim, ubijenim, zatočenim i nestalim Vukovarcima te nazočili svetoj misi i kratkom satu povijesti na Trpinjskoj cesti.

Učenici svih razreda zapalili su svijeće pred školom u znak sjećanja na vukovarska stradanja.