Terenska nastava

Autor: Biljana Fluka, 25. 11. 2010.

22. 11. učenici četvrtih razreda posjetili su Hrvatski sabor

Hrvatski sabor ima vrlo dugu povijest, a od 30. svibnja 1990. godine djeluje demokratski, višestranački Sabor.

Sama zgrada je od izgradnje prošla kroz mnoge promjene. Sada je vrlo lijepo uređena, posvuda su crveni tepisi, biste značajnih ličnosti iz hrvatske povijesti, slike dosadašnjih predsjednika Sabora... Za vrijeme našeg posjeta odvijala se sjednica Sabora. Inače učenicima osnovnih škola nije dozvoljeno da za vrijeme sjednica ulaze u Veliku vijećnicu, ali naši su četvrtaši obećali da će biti jako mirni i tihi pa su na kratko ušli na galeriju za posjetitelje. Odozgo su vidjeli predsjednika Sabora kako vodi sjednicu i mnoge zastupnike.

Nakon obilaska Hrvatskog sabora uspinjačom su se spustili do Ilice. Prije povratka neki su se učenici kod "Vinceka" osladili raznim slasticama.