Autor: Biljana Fluka, 27. 2. 2011.

Edukativni projekt „Iran - kolijevka civilizacije“

Dana 22. veljače 2011. godine u školi su nas, u sklopu edukativnog projekta „Iran – kolijevka civilizacije“, posjetili predstavnici Iranskog kulturnog centra. Tom prigodom održali su predavanje na satu Povijesti i Geografije u šestim razredima o tradiciji i suvremenosti Irana.

Učenici su pokazali velik interes za tu egzotičnu, a nama dosta nepoznatu zemlju. Aktivno su sudjelovali i pokazali odlično predznanje koje im je omogućilo lakše praćenje sadržaja. Tijekom predavanja prikazano je šezdesetak fotografija, a svaki učenik je dobio na dar knjižicu „Iran – zemlja užitka i slave“ te CD „Iran: sedam lica civilizacije“. Neki su naučili napisati svoje ime slovima perzijskog pisma.

Knjige o Iranu „zaradili“ su i učenici koji su pažljivo slušali i točno odgovorili na postavljena pitanja nakon predavanja. Šestaši su na kraju izrazili zadovoljstvo predavanjem i poželjeli još ovakvih događanja u školi.

Patrick Benčak, učenik 6.b razreda, slikao se s predstavnicima Iranskog kulturnog centra