Autor: Biljana Fluka, 12. 6. 2011.

Uspjeh naših učenika na 16. likovno-literarnom natječaju  „Hrvatska kulturna baština“, na temu „Škrinja“

Pet učenika 5. razreda OŠ Čučerje sudjelovalo je na 16. likovno-literarnom natječaju „Hrvatska kulturna baština“ sa likovnim radovima na temu „Škrinja“. Škrinja je drveni sanduk prisutan kroz stoljeća na prostorima naše domovine i vezan je za djevojku koja u njoj nosi miraz u novu obitelj i novi dom.

Natječaj  je organizirala OŠ Kneza Branimira u Donjem Muću pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te Županije splitsko-dalmatinske.

Na natječaj je pristiglo oko 550 likovnih radova učenika iz 125 škola. Ocjenjivački sud je nagradio 10 likovnih radova, te je pohvaljeno još 10.

Među nagrađenim radovima je i likovni rad Viktorie Buhin-Čmarec (5.a) koja je osvojila prekrasnu knjigu „Povijest Hrvata“, dok su radovi dviju učenica 5.b razreda, Paule Čuk Kostrec i Lorene Knežević, među 10 pohvaljenih radova.

Radovi su nastali na satu likovne kulture tehnikom grattage. Svijetlim bojama u tehnici pastela učenici su bojali površinu papira da bi, nakon toga, sve te svijetle boje „prekrili“ tamno plavom, ljubičastom ili smeđom bojom. Drvenim štapićem su „strugali“ tamnu boju crtajući škrinju ukrašenu različitim motivima te je na taj način crtež otkrio svu ljepotu boja koje se nalaze ispod tamne podloge.

Motiv koji je Viktoria nacrtala na svojoj škrinji je Čučerska crkva.

Čestitamo učenicama na iznimnom uspjehu!