Autor: Biljana Fluka, 22. 5. 2012.

NATJEČAJ „TRADICIJA I SUVREMENOST“

BIOLOŠKA RAZNOLIKOST HRVATSKE

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa RH, Udruga hrvatskih likovnih učitelja likovne izobrazbe tijekom veljače, ožujka i travnja 2012. godine organizirala je natječaj za učenike svih osnovnih škola Republike Hrvatske od 1. do 8. razreda na temu TRADICIJA I SUVREMENOST – BIOLOŠKA RAZNOLIKOST REPUBLIKE HRVATSKE U LIKOVNOM IZRIČAJU DJECE. Ovogodišnja izložba pokazala je kako različitim likovnim elementima učenici izražavaju svoj način promatranja, viđenja i doživljavanja autohtonih vrsta biljaka te njihovih prirodnih staništa u nacionalnim parkovima Hrvatske. Natječaj je završio izložbom u Muzeju Mimara, 12. svibnja 2012. godine.

Za natjecanje  su odabrani radovi učenika:

Nikoline Božek, 7.a ,

Barbare Mucić, 7.b