Vijest

Autor: Biljana Fluka, 18. 3. 2013.

Radionica JUTRO POČINJEM DORUČKOM I TJELOVJEŽBOM u 1. a razredu

Dana 28. veljače 2013. godine učenici 1. a razreda su realizirali radionicu pod temom JUTRO POČINJEM DORUČKOM I TJELOVJEŽBOM . Radionicu s učenicima, u dogovoru s razrednom učiteljicom,  održala je mama učenika T.M., gđa Danijela Mohler Marković.

Prvo je održana kratka prezentacija u kojoj su učenici upoznati s putem od krave do mlijeka u boci, načinom prerade.

Čuli su i nekoliko zanimljivih informacija od kojih su najzanimljivije da:

- svaka krava koja sluša glazbu daje kvalitetnije mlijeko

- svaka krava kojoj je vlasnik dao ime i s kojom razgovara prilikom hranjenja i mužnje daje kvalitetnije mlijeko

- se krava  može penjati po stepenicama, ali ne može silaziti niz stepenice

Na kraju su svi sudjelovali u kratkom kvizu.

Važnost je stavljena na doručak kao glavni obrok koji mora biti zdrav i lagan te svakodnevnu tjelovježbu kao sastavni dio života i realizaciju zdravstvenog odgoja.

Nakon kviza, učenici su doručkovali. Mogli su sami odabrati što žele sa švedskog stola koji je bio posložen u učionici. Svi su aktivno i s oduševljenjem sudjelovali.

Na kraju su svi dobili i poklon iz Dukata: vrećicu s brošurom mliječnog puta, reklamnu šalicu, Dukatino i čokoladno mlijeko te zahvalnicu za sudjelovanje na radionici.