Kazališna predstava

Autor: Biljana Fluka, 3. 2. 2009.

Smješkaj se!

Budi uvijek dobre volje!

Želiš li biti poželjan, crne misli spremi u ladicu za prožvakavanje u samoći!

Ne kukaj previše!

Jer: Svatko ima svoje probleme!

Kao što je ova predstava i prikazala (ako ne i dokazala)...

02.02.2009. učenici 5. i 7. razreda gledali su u Žar ptici predstavu "Sasvim sam popubertetio", u režiji Aide Bukvić.

Dramatizacija popularnog romana za mlade „Sasvim sam popubertetio“ višestruko nagrađivane hrvatske spisateljice Sanje Pilić, u središte radnje stavlja petnaestogodišnjeg dječaka Luku, koji se nalazi na važnoj životnoj „prekretnici“ – što nakon osnovne škole?!
Kako se Luka ne bi osjećao sasvim napušten u svojoj „smrtnoj bolesti“ – pubertetu predstava paralelno prati, uz njegovu stranu priče, i „žensku perspektivu“ – priče djevojčica Zvjezdane i Mirjane. Na taj način upoznajemo tri paralelne tematski vrlo slične tinejdžerske priče, kroz subjektivno vrlo različita „svjedočenja“ glavnih aktera.