> Natjecanja

Natjecanja - LIK 2016.

Autor: Biljana Fluka, 12. 3. 2016.

Natjecanje - izložba iz vizualnih umjetnosti i dizajna učenika osnovnih škola Grada Zagreba

Na ovogodišnjem natjecanju - izložbi LIK sudjelovalo je 49 osnovnih škola (397 likovnih radova) s područja Grada Zagreba. Na županijskoj razini odabrano je 118 likovnih radova iz 39 osnovnih škola.

Među njima su i radovi učenica naše škole: Eve Pecigoš (5.a), Helene Šarić (6.b) i Klare Čopec (8.b)

Na temu pod nazivom "Mediteran u meni" učenici osnovnih škola trebali su proučiti pojam Mediteran s geografske, kulturološke i sociološke strane, kao i način življenja s prepoznatljivim obilježjima njegova prirodnog okoliša. Potaknuti temom, učenici su spoznali i istražili ključne pojmove: pozitivni negativni prostor plohe, kontrast toplih i hladnih boja te su ih izrazili vlastitom idejom o važnosti Mediterana kao koljevke zapadno-europske kulture, prostora iz kojeg je nastao svijet koji poznajemo.

Izložba se može pogledati u OŠ Matije Gupca u Zagrebu.