> Natjecanja

Natjecanja 2016./2017.

Autor: Biljana Fluka, 17. 1. 2017.

Školska razina

FIZIKA

Općinsko/gradsko natjecanje održano je 30. siječnja 2017. godine u našoj školi. Natjecanju je prisustvovalo 13 učenika.

Nitko od učenika nije ostvario postotak potreban za odlazak na županijsku razinu natjecanja.

LIDRANO

26. siječnja 2017. učenici Osnovne škole Čučerje sudjelovali su na općinskoj razini smotre Lidrano. U kulturnom centru Peščenica pojedinačne nastupe imali su Domagoj Marunica (5.b) s monologom Šalica kave Ivana Cankara, Matko Kramarić (5.b) s recitacijom pjesme Viktora Vide Zbogom, kućo bijela, Nina Krog (7.b) s recitacijom Nađeni Bog A.B.Šimića te Dora Šušković (8.a) s recitacijom Dragutina Domjanića Lipa. Svi učenici dobili su pohvale za razvijanje vlastitog dramskog izraza. Na županijsku razinu plasirao se Domagoj Marunica.

Na županijsku razinu također su se plasirali literarni radovi Petak, 1.travnja 2016., Lucije Šušković (7.b) i Zbogom Katarine Carek (5.b) te novinarski rad Svi bismo mi trebali nešto učiniti, Mateje Derežić (7.a).

ENGLESKI JEZIK

Školsko natjecanje iz engleskog jezika održano je 25.siječnja 2017. s početkom u 13 sati. Na županijsku razinu, koje će se održati 21. veljače, pozvana je Laura Turčić.

NJEMAČKI JEZIK

Školsko natjecanje iz njemačkog jezika održano je 24. siječnja 2017. u 13 sati. Natjecanju je pristupilo 10 učenika osmih razreda. Dva učenika ostvarila su rezultate potrebne za daljnji tijek natjecanja. Antonio Mirt ostvario je 88% riješenosti, a Kevin Kiš 91%. Čekamo službene rezultate.

INFORMATIKA

U četvrtak 19.1.2017. u OŠ Čučerje pod mentorstvom profesorice Jelene Bekavac Krčadinac održano je školsko natjecanje iz informatike kojem su pristupili učenici Jakov Robić (kategorija LOGO 5.razred), Petar Sruk (kategorija Algoritmi - Python 7.razred) i Gabriel Verwaal (kategorija Algoritmi - Python 7.razred).

Na županijsko natjecanje 10.2.2017. u OŠ Žuti brijeg kvalificirao se učenik Jakov Robić.

GEOGRAFIJA

U ponedjeljak 18.1.2017. održano je školsko natjecanje iz geografije. Natjecali su se učenici 5.-8. razreda.

O županijskoj razini natjecanja i učenicima koji će sudjelovati na njoj odlučit će županijsko povjerenstvo.

Na školskom natjecanju iz matematike održanom 19. prosinca 2016. godine
sudjelovalo je 26 učenika od 5. do 8. razreda.

Najbolje rezultate postigli su:

Jakov Robić               5.b

Antonio Čehulić          5.a

Eva Pecigoš               6.a

Tin Sarić                    6.b

Petar Sruk                7.b

Siniša Horvatić          7.b

Dario Zagorec            8.b

Dora Šušković           8.a

Ovih 8 učenika predstavljat će osnovnu školu Čučerje na matematičkom natjecanju gradskih četvrti.

Na školskom/gradskom natjecanju iz matematike održanom 26.1.2017. u OŠ Vjenceslava Novaka sudjelovalo je 7 učenika OŠ Čučerje:

Jakov Robić (5.b),  Antonio Čehulić (5.a), Eva Pecigoš (6.a), Tin Sarić (6.b), Petar Sruk (7.b), Siniša Horvatić (7.b) i Dario Zagorec (8.b).

Najbolje rezultate postigli su:

Petar Sruk                  7.b       bodovi  37 / 50           3. mjesto,

Jakov Robić               5.b       bodovi  37 / 50           6. mjesto,

Eva Pecigoš               6.a       bodovi  22 / 50           19. mjesto.

Na mrežnoj stranici OŠ Miroslava Krleže bit će objavljena lista učenika pozvanih na Županijsko natjecanje 28.2.2017. Lista se objavljuje najčešće 2 tjedna prije samog natjecanja.