> Natjecanja

Natjecanja 2016./2017.

Autor: Biljana Fluka, 28. 2. 2017.

Županijska razina

HRVATSKI JEZIK

Petar Sruk, učenik 7. b razreda sudjelovao je na Županijskom natjecanju iz Hrvatskog jezika koje se održalo u Osnovnoj školi Petra Preradovića u Zagrebu. Riješenost testa bila je 86%.

LIK

Na ovogodišnjem natjecanju-izložbi LIK sudjelovalo je 54 osnovnih škola (410 radova) i 4 srednje škole (6 radova) s područja Grada Zagreba.

Na županijskoj razini odabrano je 159 rada (fotografija) iz 35 osnovnih škola i 4 rada iz srednje škole.

Tema je bila "Ritam svjetla, ritam boje" a radovi su načinjeni u tehnici fotografije.

Među njima su se našli radovi naših učenika:

Lorene Svibovec, 6.a

Demijana Vilupeka, 7.b

Dore Čehulić, 8.a i

Petre Ćuk, 8.b

Fotografija Demijana Vilupeka je nagrađena posebnim priznanjem za izvrstan likovni rad.

INFORMATIKA
Jakov Robić, učenik 5.b razreda, u petak 10.2.2017. sudjelovao je na Županijskom natjecanju iz informatike u kategoriji LOGO.
U Županiji Grad Zagreb osvojio je 6. mjesto, a od 95. natjecatelja u cijeloj RH je na visokom 12. mjestu.
Čestitamo!

LIDRANO

Županijska smotra LIDRANO 2017. održana je 13. veljače 2017. u kazalištu Kerempuh. Pojedinačnim scenskim nastupom pod mentorstvom profesorice Ive Uremović, predstavio se Domagoj Marunica (5.b) s proznim tekstom Ivana Cankara Šalica kave.

Na županijskoj razini prosuđivali su se i literarni radovi dviju učenica:  Petak, 1.travnja 2016. Lucije Šušković (7.b),  Zbogom, crtica Katarine Carek (5.b) pod vodstvom mentorice Ive Uremović te novinarski rad Svi bismo mi trebali nešto učiniti Mateje Derežić (7.a) pod vodstvom mentorice Adrijane Pavlović koji je Prosudbeno povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo učenika osnovnih škola Grada Zagreba predložilo za Državnu smotru.

28.2.2017. održalo se 24. županijsko natjecanje iz matematike u OŠ
Miroslava Krleže na Kaptolu.
Našu školu su predstavljali Jakov Robić iz 5.b i Petar Sruk iz 7.b. Na
natjecanju je sudjelovalo dvjestotinjak učenika zagrebačkih osnovnih
škola. Jakov je postigao 15 od 50 bodova i osvojio je 25. mjesto, a
Petar je postigao 30 od 50 bodova i osvojio je 19. mjesto.
Iskrene čestitke našim matematičarima za postignut uspjeh.

ENGLESKI JEZIK

Županijska razina natjecanja iz engleskog jezika z 8.razrede održana je 21. veljače u OŠ Dobriše Cesarića u Zagrebu.

Natecanju je pristupila Laura Turčić, učenica 8.b razreda koja je postigla visoko 15. mjesto s 80% riješenosti ispita.