> Natjecanja

Natjecanja 2016./2017.

Autor: Biljana Fluka, 28. 2. 2017.

Općinska razina

VJERONAUK

Dana 8. veljače 2017. godine je održano međuškolsko natjecanje iz vjeronauka - Vjeronaučna olimpijada za škole istočnog dijela grada Zagreba. Natjecanje je održano u OŠ Jelkovec. Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila "Misijska djelatnost Crkve". Učenici koji su sudjelovali na natjecanju pod vodstvom mentorice prof. Suzane Ramljak su: Siniša Horvatić, Alen Hanžić, Matija Kostrec te Bruno Grgurec, inače učenici sedmih razreda. Uz ugodan natjecateljski duh i druženje, učenici su stekli nova znanja o misijama, ciljevima te povijesti misijskog djelovanja.

LIDRANO

Na ovogodišnjem LIDRANU naša je škola sudjelovala u dramskom, literarnom i novinarskom izrazu.

Općinska smotra održana je u Kulturnom centru Peščenica 26. siječnja 2017. godine za dramski izraz, a u Osnovnoj školi Lovre pl. Matačića 27. siječnja za literarni i novinarski izraz.

Pojedinačne scenske nastupe imali su učenici Domagoj Marunica (5.b), Matko Kramarić (5.b) i Nina Krog (7.b) pod mentorstvom profesorice Ive Uremović, te učenica Dora Šušković (8.a) pod mentorstvom profesorice Ive Franić. Domagoj Marunica nastupio je s proznim tekstom Ivana Cankara Šalica kave, a ostali su recitirali poeziju: Matko Kramarić pjesmu Viktora Vide Zbogom, kućo bijela, Nina Krog Nađeni Bog Antuna Branka Šimića, a Dora Šušković pjesmu na kajkavskom narječju Lipa Dragutina Domjanića.
U literarnom izrazu sudjelovale su učenice Lucija Šušković (7.b) s radom Petak, 1. travnja 2016. i Katarina Carek (5.b) s crticom Zbogom pod mentorstvom profesorice Ive Uremović. U novinarskom izrazu sudjelovao je rad Mateje Derežić (7.a) Svi bismo mi trebali nešto učiniti pod mentorstvom profesorice Adriane Pavlović - knjižničarke.