> Natjecanja

Natjecanja 2017./2018.

Autor: Biljana Fluka, 26. 1. 2018.

Općinska razina

LIDRANO - OPĆINSKO NATJECANJE

Na LIDRANU 2018. OŠ Čučerje sudjelovala je u literarnom, novinarskom i dramskom izrazu.

Proza Tajno mjesto i poezija Zagreb učenice Katarine Carek iz 6.b razreda pod mentorstvom profesorice Ive Uremović te crtice učenica 7.a razreda - Lorene Svibovec Jutarnji pejzaž i Na Velebitu Viktorie Matice pod mentorstvom profesorice Ive Franić predstavili su našu školu u kategoriji literarnog izraza.

U kategoriji novinarskog izraza sudjelovale su učenice 8.b razreda: Lucija Šušković putopisnom reportažom Kolo sreće se okreće i Nina Krog osvrtom Najljepše je i najvrjednije oku nevidljivo pod mentorstvom knjižničarke Adriane Pavlović.

Našu su školu predstavili i jedan pojedinačni i jedan skupni nastup u kategoriji dramsko-scenskog izraza. Gabriel Verwaal izveo je monolog Želim vratiti ljubav po literarnom predlošku Ivane Marinić, a učenici 8.b razreda: Matija Kostrec, Nina Krog, Tomislav Marunica, Lucija Šušković i Gabriel Verwaal dramsko-scensku igru Iz dnevnika maloga Perice po literarnom predlošku Vjekoslava Majera.

Općinska razina susreta održana je 25. siječnja za literarne i novinarske radove u OŠ Lovre pl. Matačića, a za scenske nastupe u kazalištu KNAP 24. siječnja. Novinarski radovi Lucije Šušković (8.b) Kolo sreće se okreće i Nine Krog Najljepše je i najvrjednije oku nevidljivo (8.b) te dramsko-scenska igra Iz dnevnika maloga Perice skupine učenika 8.b razreda plasirale su se na županijsku razinu.

Svim učenicima čestitamo na postignutom uspjehu, a posebno učenicima 8.b razreda na dodatnom angažmanu i uloženom trudu te im želimo da isto tako uspješno nastave dalje.

MATEMATIKA - OPĆINSKO/gradsko natjecanje

Općinsko/gradsko natjecanje održalo se u četvrtak 25.1.2018. , u OŠ Vjenceslava Novaka.

Rezultati koje su postigli naši učenici:

5.b Eva Rafaela Čuljak       22. mjesto

5.b Anna Krpan                  33. mjesto

6.b Jakov Robić                  10. mjesto

6.a Petra Marković            32. mjesto

7.a Nada Barunović           27. mjesto

7.b David Laštro                 27. mjesto

8.b Petar Sruk                    5. mjesto

8.b Siniša Horvatić             15. mjesto

Bodovni prag za županijsko natjecanje iz matematike bit će objavljen sredinom veljače. Županijsko natjecanje održat će se u srijedu 28.2.2018.  u OŠ Miroslava Krleže.