Terenska nastava i posjeti

Terenska nastava

Autor: Biljana Fluka, 23. 11. 2018.

Osmaši u Vukovaru

Učenici osmih razreda posjetili su 7. i 8. studenog grad Vukovar u sklopu projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru".

Riječ je o projektu koji obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaju Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske. Učenici su posjetili memorijalna mjesta na širem području Vukovara (Memorijalni centar Domovinskog rata, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, masovnu grobnica na Ovčari i Spomen dom Ovčara) gdje se kroz predavanja vodiča uvode u događaje koji su se ovdje odigrali ratne 1991. godine. Kroz fakultativne aktivnosti učenici su se upoznali s kulturnom i povijesnom baštinom grada Vukovara (Muzej vučedolske kulture).

Naši učenici su na kraju sudjelovali u "Školi mira" te su na Kvizu znanja osvojili 1. mjesto.