Terenska nastava i posjeti

Posjet

Autor: Biljana Fluka, 27. 11. 2018.

Posjet Etnografskom muzeju  i Kući Europe

Učenici sedmih razreda članovi Geo i Klio skupine, posjetili su 2. listopada izložbu „Braća Seljan kroz pustinju i prašumu“ u Etnografskom muzeju, a 19. studenog 2018. Kuću Europe i Predstavništvo Europske komisije Zagrebu.

U Etnografskom muzeju  učenici su se upoznali sa životom i radom braće Seljan koji su između 1899. i 1913. godine istraživali Etiopiju i Južnu Ameriku. U izložbi su predstavljeni predmeti, fotografije, putne bilježnice, pisma i geografske karte koje su izradili i sakupili na svojim putovanjima.

Kuća Europe namijenjena je svim građanima i mjesto je dijaloga Europske unije s njenim građanima. Dijele je Europska komisija i Europski parlament. Učenicima je održano predavanje o Europskoj uniji, njenom osnivanju i današnjoj ulozi, kako u Europi tako i u svijetu. Tijekom predavanja posebna pozornost posvećena je zaštiti prava europskih građana. Posjet je završio kvizom, a učenici koji su bili najpažljiviji  i najbrži osvojili su nagrade.